Online webinář proběhl v pondělí 3. října od 8:15 hodin.

Mám zájem o zaslání záznamu z tohoto webináře a nasdílení jej se svými studenty/spolužáky. Vyplním tento dotazník.

V úvodu si krátce připomeneme, co je to cirkulární ekonomika a k čemu je dobrá, hlavním tématem webináře ale bude tzv. LITTERING. S Monikou Barešovou z dobrovolnického hnutí Trash Hero se podíváme na to, jaké odpadky nachází dobrovolníci při úklidech veřejných prostranství nejčastěji. A co by pomohlo, aby jich v přírodě nacházeli méně.

Poradí i tipy, co dělat v každodenním životě, abychom se chovali k planetě ohleduplněji, ale sami se z toho nezbláznili.

Dobrovolníci z Trash Hero stále častěji uklízí také odhozené plechovky. Jejich výroba vzrostla za posledních 10 let trojnásobně a k recyklaci se dostanou jen tři z deseti. Přitom hliník, ze kterého se vyrábí můžete recyklovat donekonečna. Jaký rozdíl je mezi výrobou a recyklací nápojových plechovek ukáže iniciativa Zálohujme.cz.

K webináři se samozřejmě pojí i naše soutěž Cirkulujme. Podzimní fáze soutěže je koncipována pouze pro základní školy a hlavním tématem budou plechovky. Studenti je mají moc rádi, ale vytřídí je pak? Ne moc často. Pojďte je vzdělávat projektovou výukou, my Vám s tím pomůžeme!

Více info o soutěži zde.

Aby byl webinář více interaktivní, zapojíme k tématům oblíbené Kahoot kvízy.

_______